• Športový deň

• 28.6.2023: Športový deň - ZŠ Michal nad Žitavou - ranná rozvička - školský maratón - športové disciplíny - preťahovanie lanom - občerstvenie - skvelá nálada  - skvelý deň :)

• Výlet MŠ

• Včera sa naši najmenší škôlkari zúčastnili zaujímavého výletu. Prvým veľkým zážitkom bola hneď ráno cesta vlakom do Zlatých Moraviec. Vo vlaku mali možnosť posedieť si na mieste rušňovodiča, dokonca aj trúbili, čo bol ďalší nezabudnuteľný zážitok.  Z vlakovej stanice sa mikrobusom presunuli na Obriu lavičku na Skýcov a pokračovali výstupom na Hrušov. Žiaden dážď nás neodradil, obliekli sme pršiplášťe a pomedzi kvapky sme skákali a užívali si aj tento zážitok:) Skvelý obed nás čakal v Pstruhovom raji v Topoľčiankach, obzreli sme si zvieratká a 14:00 sme sa presunuli na kŕmenie zubrov do Zubrej zvernice.

Veríme, že drobci si tento deň aj napriek upršanému počasiu užili a odniesli si kopec nezabudnuteľných zážitkov.

• Noc v škole 2023

• Tento skvelý večer a noc patrila našim deťom...Začali sme turnajom a finále v stolnom futbale, pokračovali sme opekačkou, hrami na školskom dvore, nočným hľadaním pokladu, hrou Escape room, diskotékou a podaktorým sa podarilo aj zaspať :) Za tento nezabudnuteľný zážitok pre všetky deti, patrí vďaka všetkým pedagógom, ktorí sa o noc v škole postarali. Veríme, že budúci rok si to opäť v rovnakej atmosfére všetci zopakujeme.

• Deň matiek

• V nedeľu 21.5.2023 sa v kultúrnom dome v Michale nad Žitavou konalo vystúpenia pre naše mamičky a staré mamy. Deti z materskej školy a žiaci zo školy si pripravili pre prítomných hostí pásmo v podobe piesní, básní, tančekov, scénok a na záver patrilo poďakovanie maminkám prostredníctvom krásnej piesne "Vďačiť ti chcem mama."

• Pečenie muffiniek v 3.triede

• V rámci hodiny slovenského jazyka si dnes naši žiaci 3.ročníka napiekli úžasné a sladké raňajky. Tému - Opis pracovného postupu sa rozhodli preberať aj prakticky a to tak, že si od rána muffinky pripravili a pani kuchárky im ich v školskej jedálni upiekli. Spojenie príjemného s užitočným im vyšlo na 1 :)

• Veľkonočný pozdrav

• Veľkonočné prázdniny pre žiakov základnej i materskej školy sú v termíne 6.4.2023 - 11.4.2023. Vyučovanie pokračuje v stredu, 12.4.2023.

• Riaditeľské voľno - 22.3.2023

• Oznamujeme Vám, že z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania 9-2023 udeľuje riaditeľka školy na deň 22. marec 2023 (streda) riaditeľské voľno pre žiakov II. stupňa základnej školy s výnimkou testovaných žiakov (9. trieda).

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 28. februára 2023 sa uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaž sa konala v Šuranoch a našu školu reprezentovali žiaci druhého stupňa, ktorých pripravovala Mgr. Mária Lehocká.

V II. kategórii to bola Hanka Hrušovská, žiačka 5.ročníka v prednese poézie a Viktória Kolompárová, žiačka 5.ročníka v prednese prózy.

V III. kategórii to boli žiaci Maxim Šulka, žiak 7.ročníka v prednese prózy a Hanka Návojská, žiačka 9.ročníka v prednese poézie.

Ocenenia :  Hanka Hrušovská - 2.miesto

Maxim Šulka - 3.miesto

Všetkým recitátorom za reprezentáciu školy ďakujeme a oceneným žiakom srdečne gratulujeme.

• 2 % dane z príjmov

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane__-_2__r.2023.pdf

• Lyžiarsky výcvik 2023

• V dňoch od 9. do 13. januára 2023 sme zažili príjemný pobyt v Tatrách, ktorého hlavnou náplňou bol lyžiarsky výcvik. Žiaci 9. a 8. ročníka si pochvaľovali podmienky lyžiarskeho strediska a ubytovania v penzióne v Liptovskej Tepličke. Všetci zúčastnení si osvojili a zdokonalili zručnosti zjazdového lyžovania a zmerali sily na pretekárskej trati. Posledný deň sme obdivovali ľadový dóm a krásy Vysokých Tatier z Hrebienka.

• Darčeky od Ježiška

• Po nástupe do školy čakalo ešte jedno prekvapenie aj našich družinárov. Do ŠKD im pribudli nové hračky - legá, stavebnice, spoločenské hry, lopta, kresliace tabuľky, plastelíny, brankárske rukavice,..

V mene detí za krásne darčeky ďakujeme :)

• Sviatok sv. Lucie

• Na sviatok sv. Lucie, 13. decembra, k nám zavítala návšteva z neba. Lucky prišli do všetkých tried a husím krídlom podľa tradície povymetali zlé sily a neposlušnosť z detí. Svojou prítomnosťou nám spestrili vyučovanie a vyčarili úsmev na tvári. Aj vďaka nim je táto tradícia stále živá.