• Oznam školskej jedálne

• Prosíme rodičov stravujúcich sa detí, uhrádzať stravu  na nižšie uvedené číslo účtu :

SK48 0200 0000 0023 5302 6053

Variabilný symbol sa neudáva, do poznámky sa uvádza meno dieťaťa a trieda ( pri internetbankingu), prostredníctom poštovej poukážky treba priniesť ústrižok do jedálne.

Možnosti odhlasovania zo stravovania :

- telefonicky : 035/6596 134

- osobne v školskej jedálni

• Zoznam školských potrieb - II. stupeň

• Školské potreby povinné pre všetkých žiakov II. stupňa :

-         hygienické potreby: vrecúško, tekuté mydlo, uterák, toaletný papier, pohár na pitie, hygienické vreckovky

-         úbor na telesnú výchovu: tepláky a mikina, tenisky, tričko, ponožky

-     prezuvky

-     obaly na zošity – malé aj veľké

Matematika : 5.- 9. ročník

- 460

-  540

-  524

- 6ks linajkových dvojhárkov

Slovenský jazyk : 5. – 9. ročník

- 464 – 3ks

- 524 – 1ks

- 544 - 4ks

-644 – 1ks

Biológia : 5. ročník :

- 444 – 1ks  praktické aktivity

Biológia : 6. – 9. ročník :

Anglický jazyk :

- 564 – 1ks

- malý slovníček – hrubý

Ruský jazyk :

Dejepis :

Hudobná výchova :

- notový zošit

- 524

Geografia :

Fyzika :

Chémia :

Občianska výchova :

Dopravná výchova:

- 524 – 1ks

Informatika :

Náboženstvo:

• Zoznam školských potrieb - I. stupeň

• Školské potreby povinné pre všetkých žiakov I. stupňa :

-         úbor na telesnú výchovu: tepláky a mikina, tenisky, tričko, ponožky

-         potreby na výtvarnú výchovu: 30 ks výkresov A4, farebné papiere,  vodové a temperové farby, rôzne štetce,  handrička na utieranie štetcov, voskovky, plastelína,  fixky, ochranný obrus na lavicu, zástera alebo staré tričko, nádoba na vodu, nožnice, lepidlo - tekuté aj tyčinkové .

-         peračník: pero, červené alebo zelené pero, obyčajné ceruzky, farbičky – aspoň 12 farieb, guma, strúhadlo.

-    sedák na stoličku

-     prezuvky

-     obaly na zošity – malé aj veľké

Do jednotlivých ročníkov budú žiaci potrebovať nasledujúce zošity :

2.     ročník :

- plastelína

VŠETKO PODPÍSANÉ !

• Školský výlet Levice

• Tak ako býva každoročne zvykom, aj tento rok sa naši mladší žiaci,  I.-IV. ročník zúčastnili koncoročného výletu. Tentokrát navštívili neďaleké mesto Levice. Konkrétne navštívili zábavné centrum Atlantis, kde je vystavených viac ako 70 exponátov a žiaci sa mohli interaktívnym spôsobom zrelaxovať, zabaviť a zahrať. Ďalej navštívili hvezdáreň v Leviciach, kde im boli odprezentované prednášky o súhvezdiach a slnečnej sústave. Žiakom sa výlet páčil a odniesli si z neho veľa pekných zážitkov.

• Deň detí

• Určite všetci uhádnete, čo majú všetci školáci najradšej a na čo sa najviac tešia? No predsa keď sa neučia! Jeden takýto deň teda zažili aj naši žiaci na Deň detí. Počas celého dňa ich sprevádzala dobrá nálada, na chodbe sa od rána tancovalo, deti si mali možnosť opekať, súťažilo sa, niektorí využili priestory telocvične a zahrali si rôzne športy ako volejbal, basketbal aj s pani učiteľkou. Deťom boli sponzorsky odovzdané balíčky so sladkosťami, za čo všetkým sponzorom srdečne ďakujeme.

• Školský výlet

• Vo štvrtok sa žiaci 2.stupňa zúčastnili školského výletu. Navštívili sme Mohylu M.R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, Park miniatúr v Podolí a mesto Piešťany. Hoci nám pršalo, žiaci zhodnotii výlet na výbornú. Na ďalší školský výlet si objednáme aj krásne počasie.

• Motýlia záhrada

• Projekt s názvom Motýlia záhrada pod vedením pani učiteľky Mgr. Martiny Záhorskej našich žiakov zaujal už minulý rok. Preto sme sa rozhodli aj tento rok sledovať životný cyklus  motýľov s našimi žiakmi. Najprv k nám dorazili ako malé húseničky a následne každý deň mali žiaci možnosť sledovať ako rastú. Po niekoľkých dňoch sa húseničky zakuklili a o ďalších pár dní sme z nich mali takéto krásne motýle - babôčky pŕhľavové. Spoločne so žiakmi aj s našimi najmenšími školkármi sme ich teda vypustili do voľnej prírody a niekoľko dní by sa mali zdržovať v areáli školy.

• Plavecký výcvik

• V dňoch od 13.5.2019 do 17.5.2019 sa žiaci 1., 2. a 5. ročníka zúčastnili plaveckého výcviku - plaváreň Nové Zámky. Výcvik prebiehal každý deň v čase od 8:15 do 10:30 pod vedením dvoch skúsených pani inštruktoriek. Dozor nad žiakmi vykonávali pani učiteľky Mgr. Martina Záhorská a Mgr. Lívia Kostolná.

• ŠKOLA V PRÍRODE - BOJNICE

• Od 29.4.2019 do 3.5.2019 sa žiaci 3.a 4. ročníka zúčastňujú školy v prírode v Bojniciach. Zatiaľ od našich výletníkov niekoľko fotiek...

• STAVANIE MÁJA V ŠKOLE

• V utorok 30.4.2019 sme si v škole pripomenuli aj my sviatok 1.máj. Žiačky 5. ročníka si pre nás pripravili krátky kultúrny program v podobe piesní a krátkych básničiek. Následne žiaci ozdobili máj stužkami a dnes sa krásny farebný vyníma na bráne našej školy.

• Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou

• V piatok k nám do školy zavítal vzácny hosť - spisovateľka Gabriela Futová. Pani Futová sa venuje písaniu kníh pre deti a je v tejto oblasti veľmi populárna. Svojou dobrou náladou a príjemným vystupovaním nám spríjemnila piatkové dopoludnie a žiaci sa dozvedeli veľa nových informácií z jej života, z jej zážitkov pri písaní kníh, z jej inšpirácií. Pani spisovateľke za besedu srdečne ďakujeme.

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Vo štvrtok 11.4.2019 mali žiaci I.stupňa počas 4. a 5.vyučovacej hodiny veľkonočné tvorivé dielne. Z prinesených materiálov, ktorými boli vyfúknuté vajíčka, bavlnky, lepidlo, nožnice, farbičky a mnohé iné tvorili aj takéto krásne veľkonočné dekorácie.