• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

Neoddeliteľnou súčasťou našej školy je aj Školský klub.

V školskom roku 2022/2023 bude prevádzka realizovaná počas vyučovacích dní od 10.50 do 16.00 v dňoch, pre deti 1. až 4. ročníka. Deti sa zaraďujú vždy na jeden školský rok na základe písomnej prihlášky podanej ich zákonnými zástupcami. Rozsah dennej dochádzky prihláseného dieťaťa a spôsob odchodu z klubu detí uvedie zákonný zástupca v prihláške dieťaťa. Zmeny v spôsobe odchodu oznamuje zákonný zástupca písomne. Vychovávateľka uvoľní dieťa len na základe písomného oznámenia zákonného zástupcu.

Činnosť ŠKD sa realizuje podľa výchovno-vzdelávacieho programu s názvom Štvorlístok “ (HRA – VEDOMOSTI– SCHOPNOSTI– OCHRANA ZDRAVIA A PRÍRODY).

ŠKD je podľa obsahovej stránky zameraný na tieto činnosti:

• ODPOČINKOVÁ A RELAXAČNÁ ČINNOSŤ – uskutočňuje sa bezprostredne po obede (spoločenské hry, voľné čítanie, počúvanie hudby, kreslenie).

• REKREAČNÁ ČINNOSŤ – má charakter pohybových činností (telovýchovné, športové aktivity, vychádzky).

• ZÁUJMOVÁ ČINNOSŤ pomáha uspokojovať a rozvíjať mimoriadne schopnosti, nadanie, talent detí podľa záujmov (výtvarná, pracovná, športová, hudobná, literárna, prírodovedná, spoločensko–vedná).

• PRÍPRAVA NA VYUČOVANIE – umožňuje hravou formou, hlavne pomocou didaktických hier precvičiť vedomosti nadobudnuté na vyučovaní, vedie deti k samostatnosti, zodpovednosti a usilovnosti.

•

Výška mesačného príspevku v ŠKD na jedno dieťa je 7,50 eur: uhrádza sa do 10. dňa v mesiaci. Žiaka možno v priebehu školského roka prihlásiť a odhlásiť z ŠKD vždy 3 dni pred ukončením mesiaca. Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD. Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.

Vychovávateľka: Mgr. Monika Porubská